Začátek mého podnikání. Den, kdy jsem podepsala odchod ze zaměstnání. Den, kdy jsem si poprvé na sto procent uvědomila, že to, pro co jsem se rozhodla je nevratné. Nezbývá než se do toho pustit. Tuhle cestu jsem si sama vybrala a určila. Za celou dobu svého podnikání, což je v současné době dva a půl roku, jsem se jen jednou jedinkrát probudila uprostřed noci s očima dokořán. Stalo se to v noci poté, co jsem podepsala odchod ze zaměstnání.

„Co jsem to pro Boha udělala???“

Seděla jsem na posteli v naprostém šoku! Neschopna se hnout, oči jsem upřela na místo v temné ložnici, jen hodiny svítily s časem: 3:30. „Co jsem to udělala?? Teď už mi peníze nebudou přicházet pravidelně! Tolik peněz! Co mě to napadlo??“ zněly myšlenky v mé hlavě.

Nechtěla jsem, aby mi tento šok způsobil vnitřně paniku, a proto jsem se hned zarazila. „Ale vždyť jsem to chtěla! Proto, abych mohla pracovat na svých nápadech, projektech a vizích, na které bych jinak neměla čas.“

Usnout se mi podařilo pouze po zopakování si všech nápadů. Těch, které jsem měla v plánu udělat už jako zaměstnanec, a které mám nyní možnost realizovat a ve které věřím.

Panika se ke mě i tak chtěla dostat. Napadala mě otázkou: „A co když nápady dojdou?“ Okamžitě jsem měla odpověď. „ Až mi dojdou nápady, tak se vrátím do zaměstnaneckého pracovního poměru.“

Po roce podnikání jsem se o své dosavadní podnikání podělila s kamarády tímto sdělením:

„MILUJI TO!!! Udělala jsem to nejlepší rozhodnutí!

Mohli jste mě již vidět:

  • konzultovat a koučovat majitele a zakladatele privátně vlastněných firem v České republice

  • koučovat individuální klienty

  • učit budoucí kouče

  • psát moji první knihu

  • těšit se ze všeho a trávit čas se svými kamarády

 Děkuji všem za vaši podporu!! Už teď se těším na mnoho dalších měsíců jako jsou tyto.“

Začátky nejsou lehké. Slýcháme to všude kolem a věřte mi, že mě to bylo řečeno také. Začátky jsou, jaké jsou a to, jak se s nimi vypořádáme a jak se k nim postavíme, je jen na nás. Jaké máte zkušenosti vy? Začali jste také podnikat? A podnikáte stále, nebo jste nyní zaměstnaní?

O dalších situacích, které jsou „nové“ pro začínající podnikatele přecházejících ze zaměstnaneckého poměru, si budete moct přečíst v mé knize, která vyjde v září 2013. Sledujte blog pro další informace.